Nuo 2019 m. sausio 1 d. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, oficialiai pertvarkomas į viešąją įstaigą pavadinimu Vilniaus technologijų mokymo centras

type your text for first image here

Nuo 2019 m. sausio 1 d. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, oficialiai pertvarkomas į viešąją įstaigą pavadinimu Vilniaus technologijų mokymo centras

Informuojame, kad naują Vilniaus technologijų mokymo centro svetainę rasite adresu:

www.vtmc.lt

Tarptautinis (partnerinis), 2010-2011 | Automobilių remonto specialybių mokinių profesinių įgūdžių tobulinimas - integracijos į darbo rinką sėkmė, Nr. LLP-LdV-IVT-2010-LT-0387

MVGPlogotipas,,Automobilių remonto specialybių mokinių profesinių įgūdžių tobulinimas – integracijos į darbo rinką sėkmė‘‘

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras 2010/2011 metais dalyvaus kaip partneris Šiaulių profesinio rengimo centro inicijuotame  pagal Mokymosi visą gyvenimą programą Leonardo da Vinci pirminio profesinio lygmens moksleiviams skirtame mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2010-LT-0387 ,,Automobilių remonto specialybių mokinių profesinių įgūdžių tobulinimas – integracijos į darbo rinką sėkmė‘‘.

 

Pagal šį projektą numatytos keturios trijų savaičių trukmės stažuotės Vokietijoje, Airijoje, Suomijoje ir Italijoje. Kiekvienoje stažuotėje galės dalyvauti po 2 automobilių kėbulo remontininko specialybės mokinius iš mūsų Centro. Mokinių, pateikusių paraiškas ir  norinčiųjų dalyvauti projekte, atranka bus vykdoma Transporto ir verslo skyriuje.

 

Numatomos vizitų datos: 

2010-11-07 – 2010-11-27 Vokietija
2011-01-16 – 2011-02-05 Airija
2011-03-06 – 2010-03-26 Suomija
2011-03-27 – 2011-04-16 Italija

 

Plačiau apie projektą:

Europos Sąjungos, taip pat ir Lietuvos keliais važinėja vis daugiau automobilių, kurių techninė priežiūra ir remontas darosi sudėtingesni, kokybiškas jų atlikimas reikalauja aukštos kvalifikacijos specialistų. Lietuvoje veikiančios automobilių techninės priežiūros ir remonto įmonės iki šiol daugiausia dėmesio skyrė automobilių remontui, tačiau atlikti tyrimai rodo, kad pati svarbiausia sritis yra automobilio techninė priežiūra. Tik po to seka susidėvėjusių sistemų ir dalių remontas, pagrindinė sezoninė apžiūra, gedimų radimas ir taisymas, speciali diagnostika ir remontas.

 

Keičiantis rinkos reikalavimams, augant konkurencijai, automobilių aptarnavimo serviso įmonės turi turėti kvalifikuotus specialistus, ne tik gerai išmanančius savo darbą, bet ir gebančius bendrauti, analizuoti, vertinti, prisiimti atsakomybę, teikti įvairialypį klientų aptarnavimą. Automobilių remonto specialistai taip pat turėtų pasitikėti savimi, pasižymėti verslumu, kad esant reikalui, galėtų įsteigti įmones. Lietuvos profesinio mokymo įstaigos, teikiančios automobilių techninės priežiūros ir remonto specialistų rengimo paslaugas dėl įvairių priežasčių, nedalyvaujant socialiniams partneriams, dar negali parengti kintančios rinkos poreikius tenkinančių specialistų. Taip pat susiduriama su nedarbo, pernelyg siauros kvalifikacijos, neleidžiančios žmonėms, baigusiems profesines mokyklas, įgauti reikiamo lankstumo ir mobilumo darbo rinkoje problemomis. Dėl minėtų priežasčių labai svarbu sudaryti mokiniams sąlygas atlikti profesines stažuotes ES šalių mokymo įstaigose, automobilių techninės priežiūros ir remonto įmonėse, kuriose jie patobulintų turimus ir įgytų naujus įgūdžius, susipažintų su darbo kultūros reikalavimais, patobulintų užsienio kalbos, bendravimo įgūdžius.

 

Siekiant paruošti šiuolaikinius rinkos reikalavimus atitinkančius, kvalifikuotus specialistus, suvokiančius tobulėjimo, mokymosi visą gyvenimą svarbą bei siekiančius sėkmingai integruotis į darbo rinką, numatyti tokie pagrindiniai projekto tikslai:

- didinti automobilių remonto specialybių mokinių konkurencingumą darbo rinkoje;

- tobulinti profesinės užsienio kalbos žinias;

- ugdyti tarpkultūrines kompetencijas ir socialinius įgūdžius.

Projekto įgyvendinimo metu 2010-09-01 – 2011-08-31 planuojamos keturios 3 savaičių stažuotės į Vokietijos, Airijos, Suomijos ir Italijos profesinio mokymo įstaigas, automobilių techninės priežiūros ir remonto įmones, kurios turi didelę patirtį rengiant automobilių remonto specialybių darbuotojus, dirbant su šiuolaikine automobilių remonto įranga, naudojant modernias automobilių gedimų diagnostikos priemones. Priimantys partneriai Vokietijoje ir Suomijoje turi didelę patirtį, rengiant kvalifikuotus automobilių serviso darbuotojus, šiose šalyse puikiai išvystyta automobilių pramonė. Tarpinės organizacijos iš Italijos ir Airijos projekto dalyviams suras tinkamas darbo vietas. Darbas šiose ekonomiškai stipriose šalyse, turinčiose šiuolaikiškus ir modernius automobilių servisus, leis dalyviams pasiekti projekto tikslus. Į stažuotes vyks atranką praėję Šiaulių ir Kėdainių profesinio rengimo centrų, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro pirminio profesinio mokymo automobilių remonto specialybių mokiniai, atstovaujantys skirtingus Lietuvos regionus. Stažuotės metu mokiniai patobulins profesinius įgūdžius, gebėjimus, profesinę ir bendrąją užsienio kalbą, įgis patirties bendraujant kitoje kultūrinėje erdvėje. Po stažuotės labiau pasitikės savo jėgomis, padidės jų verslumas ir konkurencingumas darbo rinkoje.

Copyright © 2019 www.vtvpmc.lt. Visos teisės saugomos.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.

Viešoji įstaiga, Kalvarijų g. 159, LT-08313 Vilnius, tel. / faks. (8 5) 247 7560, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 300039885.