Nuo 2019 m. sausio 1 d. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, oficialiai pertvarkomas į viešąją įstaigą pavadinimu Vilniaus technologijų mokymo centras

type your text for first image here

Nuo 2019 m. sausio 1 d. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, oficialiai pertvarkomas į viešąją įstaigą pavadinimu Vilniaus technologijų mokymo centras

Informuojame, kad naują Vilniaus technologijų mokymo centro svetainę rasite adresu:

www.vtmc.lt

Žalioji mokykla. Pradžia, LLP-LdV-IVT-2013-LT-0832 (partnerinis)

MVGPlogotipas„Žalioji mokykla. Pradžia“, Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0832, - tai Leonardo da Vinci projektas, kurį pagal Mokymosi visą gyvenimą programą parengė Šiaulių profesinio rengimo centras. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras projekte dalyvauja projekto partnerio teisėmis. 2013-2014 m. numatytos pažintinės ir darbinės trijų savaičių trukmės 1 Centro automobilių kėbulo remontininko specialybės mokinio stažuotė Vokietijoje ir 3 vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokinių vizitas Maltoje.

 

Projekto tikslas. Siekiant užtikrinti, kad rengiamas projektas prisidėtų prie kokybiškesnio mokinių mokymosi, gilesnio jų praktinių gebėjimų ir tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžių ugdymo bei socialinio sąmoningumo ekologijos srityje vystymo projektui keliami šie tikslai:

  • tobulinti mokinių profesinius įgūdžius, susipažindinant ir praktiškai taikant naujausias darbo technologijas, išbandant inovatyvius metodus, įgyjant naujų kompetencijų ir žinių dirbti komandoje su specialistais;
  • tobulinti tarpasmeninio bendradarbiavimo kompetencijas, ugdant gebėjimus darbui tarpkultūrinėje aplinkoje;
  • gerinti bendrosios ir profesinės užsienio kalbos kompetencijas;
  • skatinti ir vystyti projekto dalyvių socialinį sąmoningumą ekologijos srityje.

 

Projekto dalyviai. Projekte dalyvaus geriausiai projekto atrankos kriterijus atitikę pirminio profesinio lygmens mokiniai: 8 variklinių transporto priemonių švietimo posričio programų mokiniai vyks į stažuotę Vokietijoje, 8 dailiųjų amatų, sodininkystės švietimo posričių programų mokiniai vyks į stažuotę Anglijoje, 4 viešbučių, restoranų ir viešojo maitinimo švietimo posričio programų mokiniai vyks į stažuotę Suomijoje.

 

Projekto rezultatai. Projekte dalyvavę mokiniai pirmiausiai patobulins savo praktinius profesinius įgūdžius, o didžiąją dalį įgytų žinių ir patirties perduos savo kolegoms mokyklose ne tik oficialių pristatymų, bet ir neformalaus bendravimo metu, kadangi įgyta patirtis skatina asmeninių savybių, tokių kaip aktyvus bendradarbiavimas, aktyvumas tobulėjimą. Projekto dalyviai labiau pasitikės savimi ir įgis socialinės atsakomybės ekologijos srityje, patirties sklaida skatins mokyklos bendruomenės sąmoningumą. 20 skirtingų švietimo posričių mokymo programų mokiniai įgis naujų praktinių profesinių įgūdžių dirbdami su moderniomis technologijomis, medžiagomis, įrengimais ir priemonėmis, projekto dalyviai patobulins tarpasmeninio bendradarbiavimo kompetencijas, ugdydami gebėjimus darbui tarpkultūrinėje aplinkoje, mokiniai pagerins bendrosios ir profesinės užsienio kalbos kompetencijas, pagilės projekto dalyvių supratimas ir socialinis sąmoningumas ekologijos srityje, didės mokinių mokymosi motyvacija, tiesiogiai įtakojanti ugdymo proceso efektyvumą. Projektas duos tiesioginės naudos ne tik projekto tikslinei grupei - projekto dalyviams -, bet ir siunčiančioms organizacijoms. Galimybė dalyvauti mokymosi visą gyvenimą programos projektuose tiesiogiai didina mokinių susidomėjimą ir pastangas profesiniame mokyme: mokiniai atrankos laikotarpiu varžosi tarpusavyje, siekdami kuo geresnių rezultatų, įvykusių stažuočių dalyviai aktyviai dalijasi įgyta patirtimi bendramokslių tarpe ne tik formalių pristatymų, bet ir neformalių pokalbių metu. Tai sudaro pozityvias prielaidas diskusijoms, taikomų priemonių, technologijų, medžiagų palyginimams, privalumų ieškojimams. Taip mokiniai dar labiau praplečia savo profesinio pasirengimo lauką. Mokinių ugdymo proceso efektyvumas didėja, kadangi profesijos mokytojai, siekdami kompetentingai atsakyti į kylančius mokinių klausimus, yra priversti ieškoti naujesnės informacijos. Sudominus mokinius, pagerėja ir jų lankomumo rodikliai.

 

Projekto sklaida. Projekto dalyvių patirtis vizituose ir rezultatai bus pristatomi Šiaulių profesinio rengimo centro tinklapyje ir laikraštyje. Projekto pabaigoje Šiaulių profesinio rengimo centras organizuos baigiamąjį Leonardo da Vinci projektų sklaidos renginį, į kurį bus kviečiami šio projekto siunčiančiųjų organizacijų atstovai, projekto dalyviai, o taip pat ir visų kitų tais mokslo metais Šiaulių profesinio rengimo centre vykdytų Leonardo da Vinci programos projektų (pareiškėjo ir partnerio teisėmis) dalyviai. Renginio metu bus pristatomas galutinis projekto vertinimas, dalijamasi įgyta gerąja patirtimi, vyks neformalios diskusijos, bus išklausytos projekto dalyvių rekomendacijos stažuočių organizavimo tobulinimui, profesijos mokytojai pakomentuos, kokios naudos projekto dalyvių profesiniams įgūdžiams davė dalyvavimas stažuotėje, kokia buvo praktinė nauda mokymuisi, direktoriaus pavaduotojas ugdymui aptars formalaus mokymosi rezultatų pokyčius.

 

Informaciją parengė Vystymo skyriaus vedėja Toma Grabauskaitė, bendradarbiaudama su Šiaulių profesinio rengimo projektų vadove ir šio projekto koordinatore Giedre Chrapač

 

Projektas finansuojamas remiant Europos komisijai

 

Copyright © 2019 www.vtvpmc.lt. Visos teisės saugomos.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.

Viešoji įstaiga, Kalvarijų g. 159, LT-08313 Vilnius, tel. / faks. (8 5) 247 7560, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 300039885.